Мобільні технології в системах контролю та управління доступом

Сьогодні телекомунікаційні технології стрімко розвиваються, і те, що ще кілька років тому здавалося неможливим, зараз не викликає навіть подиву. Ця тенденція привела до стрімкого розвитку користувальницького програмного забезпечення, яке використовується на мобільних пристроях – смартфонах, планшетах і подібних гаджетах. Ще недавні постійні користувачі стаціонарних комп’ютерів, все частіше віддають перевагу мобільним пристроям, які дають можливість використовувати функції ПК віддалено, влюбое час і в будь-якому місці, де є покриття мережі, 3G або є WiFi.

Споживачі диктують свої правила та ринок змушений підлаштовуватися під їхні вимоги. Це відноситься і до ринку безпеки – зокрема до систем контролю і управління доступом (далі СКУД).

Сучасний розвиток мобільних технологій, особливо технологій NFC (Near Field Comminication) і BLE (Bluetooth Low Energy), дозволяє не тільки повноцінно використовувати смартфон користувача в СКУД, а й привносить нові можливості і функції, недоступні раніше.

Світові гіганти, такі як SALTO Systems, ніколи не відстають від сучасних тенденцій і створюють все нові і нові технології. Однією з таких технологій є мобільний ключ JustIN. До слова, на початку року це рішення отримало престижну нагороду «GIT Security Award 2016».

Мобільне рішення від SALTO може застосовуватися в будь-якому приміщенні де необхідний контроль доступу до дверей, її можна застосовувати на головних вхідних дверях, ліфтах, автостоянках, турнікетах, конференц-залах, номерах готелю і т.д. Передбачається два сценарії використання смартфонів користувачів в системах SALTO:

•                Додаток JustIN mSVN (мобільна Віртуальна Мережа SALTO).

•                Додаток мобільний ключ JustIN.

Отже, розберемося з кожним сценарієм докладніше.

Що таке JustIN mSVN?

Mobile SVN – інноваційна мобільна віртуальна мережа розроблена SALTO для бездротового оновлення права доступу користувача, використовуючи додаток JustIN mSVN, доступного для смартфона підтримує технологію NFC.

Взаємодія між мобільним пристроєм та обліковим записом користувача збільшує продуктивність і гнучкість без нанесення шкоди безпеці. Оновлення карти доступу відбувається без потреби присутності користувача в деякій конкретній точці оновлення карти (центральний офіс, прохідна і т.п.). Також не обов’язково мати постійне підключення до мережі з віддаленої контрольованої дверима, будь то автономний off-line кнтроллер або електронний замок – NFC чіп смартфона перезапише нові права доступу (надані адміністратором системи) прямо в карту користувача, на льоту, використовуючи технологію data-on-card та безпечні режими шифрування, доступні для MiFare і DESFare карт-ключів.

 

Тепер, що ж таке мобільний ключ JustIN.

JustIN Mobile використовує технологію Bluetooth Low Energy (BLE) для безпечної передачі даних між смартфоном та електронними замками та іншими точками доступу, оснащеними зчитувачами з антеною Bluetooth low nergy. Зашифрований “мобільний ключ”, створюваний в ПО системи доступу SALTO – ProAccess SPACE, надсилається на смартфон користувача “по радіоефіру” (Over the Air – OTA), поддержіаемому оператором мобільного зв’язку.

Смартфон з встановленим додатком JustIN Mobile і пройшов процедуру обов’язкової реєстрації та верифікації користувача, отримує та розшифровує мобільний ключ – після чого користувачеві досить просто торкнутися іконки на вікні в смартфоні і піднести телефон до зчитувача, щоб відкрити двері. Одночасно з відправкою зашифрованого ключа, користувачеві можна відправити текстове повідомлення – наприклад, дополнтельная інструкціями, привітанням або зазначенням номера в готелі та періодом перебування.

Не дивлячись на те, що такий додаток досить прости1, його неможливо продублювати, на відміну від механічних ключів та деяких застарілих RFID-технологій не використовують належних алгоритмів безпеки.

Завдяки застосуванню сучасних технологій шифрування та захисту від клонування, додаток JustIN Mobile не тільки приносить новий рівень свободи при призначенні і управління правами доступу, незалежно від того, як далеко знаходяться користувачі, але і забезпечує серйозний рівень безпеки!

Але це ще не все! SALTO не тільки намагаються крокувати в ногу з тенденціями ринку, вони і створюють ці тенденції. Саме таким проривом є технологія SALTO Clay, що стала за короткий термін дуже популярною в Європі, а також, ще більш нова розробка – SALTO KS (Key as a service) – це унікальне рішення, яке дозволяє підвищити продуктивність малого бізнесу, де за основу взята комбінація хмарного сервісу з системами бездротових точок доступу від SALTO.

Далі ми б хотіли перерахувати складові цієї системи.

  1. В основі системи web-ресурсне ПО Saltoks.com і мобільний додаток SALTO KS (Key as a service). Не важливо, яку операційну систему Ви будете використовувати, не важливо який пристрій, Ви зможете завантажити його безкоштовно на Ваш смартфон, зареєструватися використовуючи Web-браузер, і … почати працювати.
    Створений Вами аккаунт на Saltoks.com дає можливість управляти доступом і відслідковувати переміщення співробітників або гостей, в приміщенні, а також використовувати охоронні функції або отримувати звіти.

Використовуючи web-інтерфейс створення та редагування профіль, відкривайте або закривайте доступ, призначайте точки та час доступу, модерується користувачів і графіки роботи.

Далі йдуть технічні компоненти системи.

  1. IQ. Шлюз, який з’єднує замки, циліндри або он-лайн контролери з хмарою. Чудове рішення для приміщень в оренду, де немає можливості прокладати кабелі, свердлити, ламати стіни, а дуже потрібен повноцінний контроль доступу. Користувач просто додає необхідну кількість IQ-шлюзів і повторювачів, включає їх в розетку, встановлює точки доступу – електронні замки або циліндри, додає все це в свій аккаунт на Saltoks.com, і управляє цим господарством за допомогою ПК або мобільного додатка SALTO KS і свого смартфона.
    І все без шуму і пилу.
  1. Електронні замки або настінні зчитувачі

Використовуйте комбінацію електронних замків, циліндрів та настінних зчитувачів для управління доступом всередині будівлі і по всьому його периметру. Всі пристрої доступу оснащені бездротовими передавальними антенами SALTO Wireless, які отримують команди від шлюзів IQ і передають інформацію про свій

стан назад в систему. Також всі пристрої доступу оснащені ретрансляторами Bluetooth Low Energy, що дозволяє Вам управляти доступом через мобільний додаток у вашому смартфоні оснащеному Bluetooth 4.0 і старше.

  1. Tag (брелок)

І нарешті останній елемент системи – Ключ-брелок Tag – RFID мітка, виконана в сучасному дизайні, що забезпечує доступ для постійних користувачів офісу, де використовується дана система. Управління правами доступу, додавання або видалення ключів, знову ж таки, здійснюється за допомогою облікового запису на Saltoks.com.

Таким чином хмарна технологія «SALTO KS», web-ресурсне ПО SALTO KS, електронні замки та зчитувачі, оснащені технологіями SALTO Wireless і Bluetooth дають можливість управляти доступом у Вашому офісі віддалено, за допомогою мобільного девайса, з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Наприклад, Ваш співробітник забув особистий ключ-брелок будинку і в терміновому порядку потрібно потрапити в офіс, а це ще й у вихідний день. Зазвичай, в таких випадках доводиться повертатися додому, як мінімум, а як максимум, взагалі відмовитися від ідеї потрапити в офіс в вихідний … Але з цією технологією Ви забудете про слово – неможливо. Адміністратор системи, може відправити он-лайн ключ зі свого мобільного на мобільний своєму забудькуватому співробітнику, а він, у свою чергу, відкриє офіс за допомогою свого смартфона.

Все дуже просто, чи не так?

Сучасні технології приносять в життя і бізнес все більше мобільності, гнучкості та безпеки. Вони створюються людьми і для людей. Подібні розробки націлені на ваш комфорт та успіх вашого бізнесу. Саме про це вже подбали SALTO Systems і ваші покірні слуги – Smart Security.

hello