Системи енергозбереження SMARTEH

Системи енергозбереження SMARTEH

Сьогодні в країні складна економічна ситуація, в тому числі і на енергетичному ринку. На жаль, економіка України залежить від імпорту енергоносіїв, а тому проблема енергопостачань була і є однією з найактуальніших. Україна – одна з країн, де рівень енерговитрат неймовірно високий. Її частка на світовому споживанні енергії становить 1,9%, тоді як населення становить менше ніж 1% населення Землі.

До актуальних проблем сучасного суспільства відноситься і організація раціонального енергоспоживання з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище. На тлі вимушеного скорочення імпорту російського газу і виконання Україною вимог МВФ в рамках програми Stand-by, питання енергоефективності приділяється все більше уваги, в тому числі на законодавчому рівні. В даному випадку переслідується досягнення трьох основних цілей енергетичної політики: підвищення енергетичної безпеки, конкурентоспроможності підприємств і зниження шкідливого впливу на екологію в результаті виробництва і використання енергоресурсів. В результаті прийнятого рішення, поступово піднімати тарифи на споживання газу, води та електроенергії до економічно обґрунтованого рівня протягом декількох років, на думку влади і експертів, ця політика буде змушувати споживача максимально скорочувати витрати таких ресурсів.

Але на даному етапі видима реакція підприємств-споживачів однозначна – це підвищення цін, щоб вирівняти прибутковість. В невидимою зоні залишаються десятки запитань, які недозволено залишати без відповідей: Як скоротити споживання? Як його контролювати? Як безболісно перейти на альтернативні види енергоресурсів? Коли це окупиться? Питання, як мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище вже не на порядку денному.

У той час, як одні вступають в галузеві змови та підвищують ціни, реструктуризують витрати і скорочують персонал, інші інвестують кошти в ефективні енергозберігаючі технології та керуючі системи. Як приклад такої системи ми пропонуємо розглянути рішення від компанії SMARTEH (Словенія), як найбільш зручний і технологічне, на наш погляд, для застосування в готельному бізнесі.

SMARTEH – це європейський розробник професійних систем диспетчеризації будівель (Building Management System – BMS). На відміну від промислових систем, їх спеціалізація: готелі, круїзні лайнери і ресторани.

Завдяки такій сфокусованої спеціалізації, розробники SMARTEH змогли створити дуже зручну, надійну, і головне, зрозумілу систему управління енергозбереженням готельних номерів (Room Management System – RMS) та громадських зон готелю.

Самі неефективні витрати енергії відбуваються саме тоді, коли гостя немає в номері. Smarteh дає можливість контролювати обігрів і кондиціонування номерів через задані сценарії Заселений / Незаселен; переводити в комфортний режим номер за кілька годин до заїзду гостя; включати економ режим, коли гість наприклад на гірськолижному спуску або цілий день на екскурсії.

Саме з цього, в основі філософії розробники використовували принцип збереження максимально можливого комфорту для Гостя готелю, поряд з ефективним екологічним і енергетичним менеджментом для готельєрів.

Що бачить Гість:

 • Звичне і інтуїтивне управління освітленням.
 • Управління кліматом (температура опалення та кондиціювання).
 • Кнопки SOS, виклик Room Service, режим Do Not Disturb – інтегровані на програмному рівні в систему управління готелем.
 • Управління додатковими системами (наприклад, управління жалюзі).

Всім цим можна управляти за допомогою інтуїтивно-зрозумілого і простого інтерфейсу: touch-панелі, телевізора, мобільного пристрою, настінного термостата.

Що, в той же час, отримує Керуючий:

 • Управління енергоефективністю як заселених, так і незаселених номерів і громадських зон: конференц-залів, ретсоранов і кухонь, фітнес- і SPA-зон, що дозволяє істотно знизити витрати на обслуговування будівлі
 • Контроль доступу та присутності в номері (покоївка / гість) – безпека.
 • Швидке і ефективне реагування на тривожні події, такі як вихід з ладу обладнання, витік води, замикання електроприладів і т.п.
 • Ефективніше обслуговування номерів, що підвищує задоволеність і лояльність гостей.

Відмінними рисами системи є:

 • здатність інтегруватися з уже встановленими системами, що не потребуватиме
  додаткових витрат на переоснащення
 • широкий спектр підтримуваних стандартних протоколів зв’язку для взаємодії з керуючою системою (SCADA).
 • Компоненти: контроль доступу, контроль присутності, кондиціювання, опалення, освітлення, витік води, контроль жалюзі, обслуговування номерів.
 • інтерфейс Certified Smarteh Fidelio призначений для підключення BMS в інформаційну систему Fidelio.

Всі ці переваги в цілому неодмінно несуть підвищення продуктивності, дозволяють знизити витрати на ведення бізнесу, що дозволить наблизити ROI. Поряд з цим, грамотний енергетичний менеджмент демонструє відповідність стандартам, сприяючи розширенню ваших ділових можливостей, забезпечує виконання нормативних вимог для зміцнення довіри з боку акціонерів і клієнтів, а також підвищує стійкість до стресів і готовність до змін у діловому середовищі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #077ecc;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 200px;}